Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /data/3/9/39b4b15e-a424-4f08-a461-2a13e1358a56/gvpt.sk/sub/robotika/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Domov - Robotika GVPT

Domov

Robotický tím FBRD z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine má jedinečnú šancu zúčastniť sa celosvetovej súťaže RoboRave International v Albuquerque!

 

Terka Rafajová, Michal Miškolci a Tomáš Štefanov sú študenti druhého ročníka Gymnázia. S robotikou začínali pred rokom. Sú členovia robotického tímu FBRD (FireBreathing Rubber Duckies), ktorý už má za sebou svoje prvé úspechy.

V RoboRAVE študenti zvíťazili v najťažšej kategórii: hasenie ohňa, v ktorej úlohou autonómneho robota je na súťažnej dráhe samostatne nájsť a zhasnúť 4 horiace sviečky. Robotika ich baví. Pracujú s viacerými technológiami ako arduino, LEGO mindstorms – EV3, NXT. Tomáš a Michal sa venujú viac konštruovaniu robotov a zariadení, Terka je programátorka.Táto trojica mladých ľudí propaguje robotiku aj pre širokú verejnosť. Prezentovali svoje projekty aj na Noci výskumníkov v Žiline či na Gamming Day v obrovskom nákupnom centre v Martine.


Touto cestou škola hľadá sponzorov, ktorí by pomohli Terke, Miškovi a Tomášovi súťažiť v USA. Škola nemá finančných prostriedkov, aby sme boli schopní uhradiť náklady na cestu.  Celková suma, ktorú potrebujeme pre študentov nazbierať,  je asi 4000 Eur. 


Prosím, podporte týchto mladých ľudí. Možnosť reprezentovať Slovensko v zahraničí, bude pre nich znamenať obrovské skúsenosti. Myslíme si, že aj vďaka účasti na súťaži Slovensko získa budúcich IT odborníkov.


Viac o súťaži Roborave môžete nájsť na oficiálnej stránke súťaže roborave.org/international.

Viac o našich úspechoch si môžete prečítať tu.

Podporiť nás môžete viacerými spôsobmi:

  • pomocou Darovacej zmluvy na Občianske Združenie Gymnázia Viliama Paulinyho – Tótha v Martine – na stiahnutie
  • prevodom na číslo účtu OZ GVPT: SK76 1111 0000 0066 0552 5018, vedený v UniCredit Bank, variabilný symbol: 4262015
  • pomocou výzvy na ludialudom.sk (študenti súťažia pod hlavičkou ICM, Martin)

Fotky zo súťaže vrátane našich diplomov: